сите категории
EN

Спојувач за спојување

Дома> Производи > Спојувач за спојување

  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666167907803039.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1667349312555640.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1667349312479268.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1667349312110307.jpg

Fusion Splicer Lemon 3

Lemon 3 е нова стандардна машина за спојување со порамнување на јадрата која покрива различни потреби за спојување, како што се повеќефункционален држач за влакна, интегриран послужавник за ладење, лизгач SOC, спојување 8 секунди, загревање 24 секунди итн. Сите овие се направени за ефикасно спојување.

Контактирајте не
  • спецификација
  • Информации за нарачка
  • Пребарување
  • Превземања
  • video

5 инчен LCD дисплеј во боја
Спојување 8 секунди, време на загревање 24
Мултифункционален држач за влакна
Вграден сад за ладење
Графички копчиња и Smart GUI интерфејс
Истовремени X и Y прегледи со 200 пати зголемување, 300 пати зголемување X или Y поглед

Применливи влакна

СМ, ММ, ДС, НЗДС, ЕДФ

Број на влакна за спојување

Едно јадро

Просечна загуба на спојување

0.02dB(SM),0.01dB(MM),0.04dB(DS),0.04dB(NZDS),0.04dB(BIF/UBIF)

Режим на спојување

Автоматско и рачно и полуавтоматско

Поставка за спојување

100 групи се приспособат

Време на спојување

Типични 8-ки со стандардни SM влакна

Време на греење

24s

Животот на електродата

2500

Тест на тензија

2.0N (стандарден)

LCD

ЛЦД во боја од 5.0 инчи

Јазик

Англиски или приспособете

Зголемување на влакна

X/Y: 180 пати, X или Y: 360 пати

Складирање

10000 групи

Податоци конектор

USB 2.0

Напојување

Li-ion батерија или AC/DC влез: 13.5V

Капацитет на батериите

Типични 200 циклуси (спојување и загревање)

Услови на животната средина

-10~+50 (работна температура), 0~95% RH (влажност), 0~5000 (надморска височина)

димензија

164mm * 141mm * 138mm

Тежина

1.83kg


стандард
1

Домаќинот

2

Куфер

3

Резервни електроди

4

AC / DC адаптер

5

Сертификат за калибрација

6

CD

7

Секач за влакна

8

Стриптизер со влакна

Контактирајте нѐ
Лист со податоци & Прирачник

Lemon 3 fusion splicer.pdf

Lemon 3 УПАТСТВО ЗА КОРИСНИК.pdf

Сертификат

20180627131304_522


врвот