сите категории
EN

Вести


Дома> Вести

Мултифункционален мини оптички мерач на енергија TriBrer 5 во 1

Време:-2023 04 27-

Здраво драги,

Дали барате добра изведба оптички мерач на моќност? Зошто да не пробајте ја нашата мултифункционална мерач на оптичка моќност? Со пет функциии, вклучително и мерач на оптичка моќност, мрежен тестер за кабел RJ45/RJ11, визуелен локатор на дефекти и LED светло со Блесок „SOS“.

слика

Бранова должина има вкупно шест, вклучувајќи 850/1300/1310/1490/1550/1625nm. И има два опсега на екрани OPM по ваш избор, +10~-70dBm за опсегот „T“ или +26~-50dBm за опсегот „C“.

Визуелниот локатор на дефекти со излезна моќност од 10 mW може да тестира растојание од 8 ~ 10 км. Конекторот од 2.5 мм нагоре е погоден за различни адаптери.

слика

Силното LED светло може да ви помогне да работите во темна средина, а сјајот „SOS“ може да ви помогне да се ослободите од метеж во итен случај.

Тестерот за нето кабел RJ45 и RJ11 имаат и силна функција за тестирање на низа.

слика


Освен тоа, уредот може да складира најмногу 500 траги за складирање податоци, што може да ги задоволи вашите основни потреби за секојдневна работа. И не грижете се дека нема лесно енергија, ќе се исклучи автоматски по 10 минути без работа ако го вклучите режимот за заштеда на енергија.

Нашиот OPM има и складирање на референтни вредности. Може да ја складира референтната вредност со влакно за тестирање без загуби, кога го мерите влакното со загуба, погодно е да се добие вредноста на загубата со споредување на два резултати.

Дознајте повеќе информации/добијте лист со податоци за производите на www. tribrer.com.


Жешки категории

врвот