сите категории
EN

ОТДР

Дома> Производи > ОТДР

  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666577777849462.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666577776185843.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666577780816345.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666577780662847.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666577781860517.jpg

APL-2 плус OTDR

7 инчен мулти-допир екран и вградени функции OLS, VFL и OPM.

Задоволете ги сите ваши можни потреби!

Контактирајте не
  • спецификација
  • Информации за нарачка
  • Пребарување
  • Превземања
  • video

Вграден OLS, VFL и следење во реално време OPM

7 инчен LCD во боја, екран со повеќе допир

Тестирање и прикажување со повеќе бранови должини

Врска на карта со Pass/Fail

Поставување поставки за вбризгување/примање влакна

Само-инспекција на OTDR конекторот

LCD7 инчен LCD во боја, екран со повеќе допир
конекторFC/PC(850/1300/1310/1550), FC/APC (1625) заменлив адаптер или приспособете
мин. Резолуција на растојание0.1m
Резолуција на загуба (dB)0.001
Несигурност на растојание (m)±(0.8+0.005% * Растојание за тестирање + Резолуција)
Функција OPM+26~-50dBm, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, FC or SC adapter
Функција VFL10mW
Функција OLSисти бранови должини и конектори како OtdR
Складирање>10000 резултати (SOR или PDF)
Батерија7.4V/4.6AH Литиум-јонски батерии за полнење
големина246.5mm * 173.5mm * 70mm
ТежинаОколу 1.55 кг
Температура на чување-20 -- +60 , < 90% RH
Операција температура-10 -- +50 , < 90% RH
OtdR модул  ЕДЗ/АЗШирина на пулсот
1310nm / 1550nm

AOR502A

AOR502B

AOR502C

40 / 38 dB

43 / 41 dB

45 / 43 dB

1 / 6м

0.5 / 3м

0.5 / 3м

5ns~20µs

3ns~20µs

3ns~20µs

1310nm / 1550nm / 1625nm

1625nm со филтер за PON

AOR502P1

AOR502P3

AOR502P4

40/38 / 36dB

43/41 / 40dB

45/43 / 43dB

1 / 6м

0.5 / 3м

1.5 / 7м

5ns~20µs

3ns~20µs

3ns~20µs

850nm / 1300nmAOR502M126 / 26 dB1.5 / 7м5ns~1µs/5ns~5µs
850/1300/1310/1550 nmAOR502A-M126/26/40/38dB

ММ: 1.5/7м

СМ: 1/6м

5ns~1µs/5ns~5µs@MM

5ns~20µs@SM

Приспособете максимални 5 бранови должини во една единица    

Забелешка: Само 1625 nm со филтер може да тестира активно влакно! Други може да бидат оштетени од активни влакна.


стандард
Неименувано-1

APL-2 плус

2

ЦД со инструкции ЦД со инструкции

3

Сертификат за калибрација

4

Кабел за наизменична струја

5

AC / DC адаптер

20200529135026_252

Торба за носење

Факултативна
o7

FCU=FC/UPC

FCA=FC/APC

o8

SCU=SC/UPC

SCA=SC/APC

o9

LCU=LC/UPC

20210425170354_816

STU=ST/UPC

Контактирајте нѐ
Сертификат

20180627112919_943


Жешки категории

врвот