сите категории
EN

ОТДР

Дома> Производи > ОТДР

 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666581144225017.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666581145559245.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666581145317802.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666581145386230.jpg

Мини OTDR TB-620

3.2 инчен LCD во боја и вграден VFL, OPM и OLS

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Пребарување
 • Превземања

Мини OTDR TB-620

 • Вградени OLS, VFL и OPM;
 • 3.2 инчен LCD во боја;
 • Автоматско тестирање со едно копче;
 • Автоматско откривање и заштита на влезното светло;
 • Хуманизираниот софтвер OTDR обезбедува детални извештаи за тестирање;
 • Рачен дизајн, лесен и пренослив

спецификација

Бранова должина1310nm / 1550nm 
Динамички опсег22 / 20 dB
Поставување растојаниеМакс. 80 км
OtdR конекторFC/UPC или прилагодено
Ширина на импулсот5ns~10 us
Мерење на времето5 ~ 180s
Слабеење Мртва зона8m
Настанот Мртва зона3m
LCD3.2 инчен ЛЦД
OPM функција+26~-50dBm, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, 2.5mm UPP
VFL функција1mW
СкладирањеВнатрешна меморија или TF картичка (опционално)
Комуникациски интерфејсМикро USB * 1
БатеријаЛитиум полимерна батерија од 3.7 V, 2400 mAh
Работна температура0 ~ + 50
Температура на чување-20 70 ℃ ~ +
релативна влажност
Тежина333g
големина168mm * 95mm * 38mm

додатоци

 • Торба за носење

 • Сертификат за калибрација

 • Рачен

 • CD

 • AC / DC адаптер

 • Кутија за пакување

стандард
 • TB-620-FCU, OTDR FC/UPC конектор
 • TB-620-SCU, OTDR SC/UPC конектор
 • TB-620-SCA, OTDR SC/APC конектор


Контактирајте нѐ
Лист со податоци & Прирачник

Мини OTDR TB-620

Прирачник за Mini OTDR TB-620


врвот