сите категории
EN

ОТДР

Дома> Производи > ОТДР

 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666579375702712.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666579375101513.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666579375758708.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666579375435749.jpg

Мини палма OTDR AOR-500

AOR500 OTDR со 3.5 инчен TFT LCD во боја е цврст, дизајн на дланка, се користи во FTTx проекти за да им помогне на техничарите да ја измерат должината на влакната, губењето на слабеењето

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Пребарување
 • Превземања
 • video
 • Автоматско тестирање со едно копче

 • Лесен за ракување за почетници и експерти

 • Автоматско откривање и самозаштита на влезен ласерски сигнал

 • Интегриран дизајн PALM, мал, лесен, лесен за носење

 • TFT LCD во боја со висок контраст

 • USB порта за поврзување со компјутер

 • Вграден VFL

 • Обработка на сигнали со голема брзина, кратко време за тестирање и брза анализа

 • Софтверот за симулација на OTDR, лесен за користење, покажува детали за настаните

моделAOR500-SAOR500-AAOR500-BAOR500-PB
Динамички опсег*24dB / 22dB28dB / 26dB32dB / 30dB35dB / 34dB/34dB
Максимално растојание**80km100km120km120km
Бранова должина1310 / 1550nm1310 / 1550nm1310 / 1550nm1310/1550/1625nm, 1625nm со филтер
Настан Мртва зона ***1.5m
Слабеење Мртва зона8.0m
Ширина на пулсот10, 25, 50, 100, 250, 500, 1, 2.5, 5, 10
Несигурност на далечина±(0.8m ± 0.001% * растојание за тестирање ± резолуција)
Резолуција за загуба0.001dB
Мин.Резолуција на растојание1m
конекторFC/PC (1310/1550), FC/APC (1625) заменлив адаптер или приспособете
VFL1mW
складирање на податоци> 10000 траги (стандардна SD-картичка од 1GB)
ПокажиЛЦД во боја 3.5 инчен TFT
ИнтерфејсUSB
БатеријаВградена батерија на полнење
Работно време>10 часа (Bellcore tr-NWT-001138)
Големина (Ш * Ш * Д)197mm * 107mm * 67mm
Тежиназа 750g
Температура на чување-20 -- +60 ℃, < 90% RH
Работна температура-10 -- +50 ℃, < 90% RH
стандард
20180629102137_780

Торба за носење

20180629102221_685

Упатство за користење

20180629102458_950

Сертификат за калибрација

20180629102525_930

USB кабел

20180629102600_715

AC / DC адаптер

Факултативна
o7

FCU=FC/UPC

FCA=FC/APC

o8

SCU=SC/UPC

SCA=SC/APC

o9

LCU=LC/UPC

Контактирајте нѐ
Лист со податоци & Прирачник

OTDR софтвер.rar

Прирачник AOR500 OTDR.pdf

AOR500 OTDR.pdf

AOR500-P PON OTDR прирачник TriBrer.pdf

Сертификат

20180627131026_335

ФОТ-100 CE

врвот