сите категории
EN

ОТДР

Дома> Производи > ОТДР

  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666578799128846.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666578799533403.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666578799584445.jpg
  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666578799773942.jpg

Мини палма OTDR FOT-100

FOT-100 OTDR е добро опремен за решавање проблеми со влакна, вклучително и визуелно лоцирање на рефлектирачки настани како врски и прекини на влакна и нерефлектирачки настани како споеви и тесни свиоци со проучување на графичката трага. Разликата на моќноста помеѓу две точки на трагата е проценка на оптичката загуба.

Контактирајте не
  • спецификација
  • Информации за нарачка
  • Пребарување
  • Превземања
  • video

Вграден VFL

Вграден OPM (опционално)

TFT LCD во боја со висок контраст

Автоматско тестирање со едно копче

Лесен за ракување за почетници и експерти

Интегриран дизајн PALM, мал, лесен, лесен за носење

Автоматско откривање и самозаштита на влезен ласерски сигнал

Софтверот за симулација на OTDR, лесен за користење, покажува детали за настаните

Мртва зонаEvent:1.5m/Attenuation:5.0m (4m/9m@850nm)
Ширина на пулсотS/A:5ns-10us, B/C:5ns-20us, MM-A:5ns-1us
Несигурност на далечина±(0.8m ± 0.005% * растојание за тестирање ± резолуција)
Резолуција за загуба0.001dB
Мин.Резолуција на растојание0.1m
конекторFC заменлив адаптер (опционално: SC, ST, LC заменливи адаптери)
OPM (опционално)T:+8~-70dBm или C:+26~-50dBm, достапно само кога OtdR е само еден конектор
VFL1mW
складирање на податоциВнатрешна (TF картичката е изборна)
ПокажиЛЦД во боја 3.5 инчен TFT
БатеријаВградена батерија на полнење
Работно времеВо мирување>15 часа, мерење>8 часа
Големина (Ш * Ш * Д)197mm * 107mm * 67mm
Тежиназа 750g
Температура на чување-20 -- +60 ℃, < 90% RH
Работна температура-10 -- +50 ℃, < 90% RH
S1310/1550 24/22dB
A1310/1550 28/26dB
B1310/1550 32/30dB
C1310/1550 36/34dB
PB1310/1550/1625 36/34/34dB
ММ-А 850/1300 22/24dB
Персонализација 
стандард
o1

Торба за носење

o2

Упатство за користење

20180627104753_455

Сертификат за калибрација

o4

USB кабел

o5

AC / DC адаптер

Контактирајте нѐ
Лист со податоци & Прирачник

ПРИРАЧНИК ФОТ-100.pdf

FOT-100 OTDR.pdf

Сертификат

20180627131026_335


врвот