сите категории
EN

ОТДР

Дома> Производи > ОТДР

 • https://www.tribrer.com/upload/product/1666580943536760.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1673504405414957.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1673504405877201.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1673504406289019.jpg
 • https://www.tribrer.com/upload/product/1673504408704277.jpg

10-во-1 Мултифункционален OTDR TB-700

Задоволете ги сите ваши можни потреби!

10 ВО 1: VFL; ОПМ; OLS; OTDR; RJ45 (Тест за растојание и низа); ОЛА СЕ; LossTest; Лед светилка; Power Bank

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Пребарување
 • Превземања
 • video
Бранова должина1310 / 1550nm
Динамички опсег22 / 20 dB
Поставување на растојание     Макс. 80 км
конекторFC/UPC заменлив адаптер или приспособете 
Ширина на импулсот5ns~20μs
Мртва зона на настанот1m
Мртва зона на слабеењето 7m
OLS функцијаИста бранова должина и конектор како OtdR
OPM функција+26~-50dBm, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, 2.5mm UPP
VFL функцијаУниверзален конектор од 10 mW, 2.5 мм
СкладирањеВнатрешна меморија или TF картичка (опционално)
Порта за напојување и податоциТИП-Ц
Енергија банкаТип-А 3.7 V, 5000 mAh
Операција температура 0~+50℃, <90% RH
Температура на чување-20~+70℃, <90% RH
големина160 85 * * 38mm
Тежиназа 430g
стандард
 • Торба за носење
 • CD
 • Рачен
 • Сертификат за калибрација
 • ПАКУВАЊЕ Кутија
 • AC/DC адаптер тип-C
Подредување информации:

TB-700-FCU, OTDR FC/UPC конектор

TB-700-SCU, OTDR SC/UPC конектор

TB-700-SCA, OTDR SC/APC конектор


Контактирајте нѐ
Лист со податоци & Прирачник

OTDR TB-700

ПРИРАЧНИК OTDR TB-700


врвот