сите категории
EN

ОТДР

Дома> Производи > ОТДР

  • https://www.tribrer.com/upload/product/1666580626124344.jpg

Кабел за лансирање влакна TK-33

„Детекторот за кабел со аудио влакна може да ви помогне лесно да го пронајдете целниот кабел со влакна со чукање на кабелот.

Контактирајте не
  • спецификација
  • Пребарување
  • Превземања

Влакно со еден режим со целосен спектар

Мали радиуси на макросвиткување, во согласност со стандардот G.657A или G.652D

Мала вредност на слабеењето

Погоден за секоја оптичка средина за тестирање

Должина x Ширина x Висина27.5 х 15.3 х 7.6cm
Тип на влакнаG.652D/G.657A
Конектор типFC/SC/LC може да се избере
Тип на полирањеAPC/UPC може да се избере
материјалSR Полипропилен
Бојажолта
Тежина1 кг (вклучено пакување)
Работна температура-40 ° C до + 55 ° C
Типична загуба<0.5dB @ 1310nm за 1000 метри

FLCX-XX/XX/X

Пример: FLC10-SM-SC/UPC-LC/APC

Контактирајте нѐ
Лист со податоци & Прирачник

Кабел за лансирање на влакна TK-33.pdf

Сертификат

20180627131026_335


врвот